O dainese

Dainese - historia firmy

 

dainese

Dainese to włoska firma założona w 1972 roku przez Lino Dainese. Specjalizuje się w produkcji odzieży ochronnej do uprawiania sportów motocyklowych, kolarstwa górskiego, narciarstwa zjazdowego oraz jazdy konnej.

 

Firma sponsoruje lub sponsorowała takich zawodników jak: Valentino Rossi, Max Biaggi, Giacomo Agostini, Barry Sheene i Kevin Schwantz, jak również prezentera Top Gear Richarda Hammonda i kaskaderów - Claudio Pacifico

 

Technologia produkcji

 

Producent oferuje zarówno towary w standardowych rozmiarach oraz usługę szycia na miarę, wiele jego skór jest ręcznie garbowanych i szytych, dodatkowo w produktach stosowane są wyspecjalizowane materiały takie jak: włókno węglowe, tytan, magnez, membrany D-Dry czy Gore-tex i wiele innych.


Szereg innowacyjnych pomysłów, które mają zastosowanie w odzieży motocyklowej sprawia, że jako producenta w tej branży Dainese stawią się jako przykład idealnie zorganizowanej firmy nie bojącej się wyzwań i stawiającej głównie na bezpieczeństwo motocyklisty. W parze z bezpieczeństwem dostajemy bardzo ciekawy design produkowanej odzieży i akcesoriów oraz idealny krój będący ważnym elementem stroju motocyklowego.

 

Program sponsoringu Dainese

 

Dainese wykorzystuje swój program sponsoringu wyścigów na badania i rozwój innowacji. Przez 2008 i 2009 za pośrednictwem swoich zawodników w MotoGP zaprezentował system poduszek powietrznych zintegrowanych z kombinezonem (D-Air®). Valentino Rossi i Jorge Lorenzo używali ten kombinezon w wyścigach. Kombinezon ma zintegrowany airbag który się napełnia, gdy wewnętrzny mikroprocesor wykrywa upadek.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 147 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-01
Szybko i dobrze
2024-05-03
Zakupy w tym sklepie to czysta przyjemność, zamówiłem już kurtkę Dainese super speed 3, teraz pas Dainese union, jakoś wykonania 10/10. Wiadomo za co się płaci. Na pewno wrócę.
pixel